in

SON DAKİKA HABER: Manisa deprem ile sallanmaya devam ediyor! Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi

Son günlerde yaşanan sarsıntılar nedeniyle son dakika deprem haberleri yoğun ilgi ile takip ediliyor. AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nden gelen son verilere göre Manisa’da saat 06.00 sularında 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Bölgede ve çevre illerde deprem nedeni ile herhangi bir can ya da mal kaybı yaşanmadı ancak depremi hisseden vatandaşlar kısa süreli panik yaşadı.

Öte yandan Manisa, gece boyunca 3.0 ve üzeri büyüklükte 6 farklı deprem yaşadı. Haberimizde, Manisa’da meydana gelen son deprem ile ilgili detaylara ulaşabilir, AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi ekranına ulaşabilirsiniz.

Çarşamba günü yaşanan depremin ardından Manisa’da sarsıntılar devam ediyor. Gece boyu onlarca sarsıntı yaşanırken, 3 ve üzeri büyüklükte 6 deprem daha oldu. En büyüğü saat 06.04’te Akhisar’da meydana geldi. Depremin merkez üssü Musalar olarak açıklandı.

Çarşamba akşamı saat 22.22’de merkez üssü Akhisar ilçesi Musalar Mahallesi olan 5.4 büyüklüğündeki deprem, birçok ilde de şiddetli şekilde hissedilmişti. Depremin ardından 300’ün üzerinde artçı sarsıntı yaşandı.

Deprem, Akhisar ilçesine bağlı Gökçeahmet, Musalar, Selçikli ve Karabörklü ile Kırkağaç ilçesine bağlı Karakurt mahallelerindeki bazı evlerde hasara neden olmuştu.

Manisa Valisi Ahmet Deniz, Çarşamba günü yaşanan deprem sonrası kent genelinde metruk durumdaki 5 binada yıkılma tespit edildiğini, içinde yaşanılan binalardan şu ana kadar ağır hasar bilgisi ulaşmadığını belirtti.

Depremin merkez üssü Musalar Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşla sohbet eden Deniz, gazetecilere açıklamasında devletin tüm imkanlarıyla bölge için seferber olduğunu ifade etti.

Korkuya neden olan depremin can kaybı ve ciddi yaralanmalarla sonuçlanmamasından dolayı şükrettiklerini dile getiren Vali Deniz, deprem sırasında panik yaşanması nedeniyle yaralanan veya rahatsızlanan 4 vatandaşın hastaneye başvurduğunu, tedavilerinin ardından taburcu edildiklerini aktardı.

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SON DAKİKA! Dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets Türkçe tweet attı ve uyardı! ‘Ekim ayından beri Türkiye’de…”

Sosyal medya bu dramı konuşuyor… Üç çocukları da aynı hastalıkla pençeleşiyor!