in

SON DAKİKA! Dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets Türkçe tweet attı ve uyardı! ‘Ekim ayından beri Türkiye’de…”

Dünden beri Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşanan sarsıntılar nedeniyle vatandaşlar tedirginlik duymaya devam ediyor. Özellikle Manisa’da yaşanan 5.4 büyüklüğündeki deprem İzmir ve İstanbul başta olmak üzere çevre illerde de yoğun bir şekilde hissedilmişti.

Konuyla ilgili pek çok deprem uzmanı ise art arda son dakika açıklamalarında bulunmuştu. Bu noktada en dikkat çeken açıklamalardan bir tanesi de dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets’in yaptığı tahmin oldu.

Deprem uzmanının sahibi olduğu araştırma şirketi dün artçı sarsıntıların devam edeceği yönünde açıklama yaparken, Hoogerbeets’de bunu doğrulayan nitelikte açıklama yapmıştı.

Son olarak Hoogerbeets, Twitter hesabından Türkçe gönderi paylaştı ve Türkiye’de yaşanan depremlerle ilgili açıklama yaptı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

Manisa’da dün yaşanan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından gece boyunca artçı sarsıntılar devam etmiş ve çevre illerde de hissedilmişti. Bugün ise Ankara ve Sivas’ta da ufak çaplı depremler yaşanmaya devam etmişti.

Dünden beri art arda yaşanan sarsıntıların ardından vatandaşlar, deprem uzmanlarının konuyla ilgili açıklamalarını yakından takip ediyor. Bu noktada en dikkat çekenlerinden bir tanesi de dünyaca ünlü deprem uzmanı Frank Hoogerbeets’in açıklamaları oluyor.

Hoogerbeets’in sahibi olduğu araştırma şirketi dün yaşanan Manisa depreminin ardından açıklamalarda bulunmuş ve ünlü deprem uzmanı bunu doğrular nitelikte açıklama yapmıştı.

Bugün ise Ankara ve Sivas’ta yaşanan depremlerin ardından ünlü deprem uzmanı Twitter hesabından Türkçe tweet attı ve deprem ile ilgili uyardı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları…

DÜNYACA ÜNLÜ DEPREM UZMANI FRANK HOOGERBEETS TÜRKÇE TWEET ATTI VE UYARDI!

Manisa’da yaşanan 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından gece boyunca artçı sarsıntılar devam etmişti. Sabah saatlerinden itibaren ise Ankara ve Sivas’ta da meydana gelen depremler vatandaşların uzman açıklamalarını yakından takip etmesine neden oldu.

Konuyla ilgili dünyaca ünlü deprem uzmanı Twitter hesabından Türkçe tweet attı ve uyardı. İşte Hoogerbeets’in açıklamaları;

DAHA ÖNCE İSTANBUL İÇİN DE UYARMIŞTI!

29 Eylül’de meydana gelen 5.8 şiddetindeki depremin ardından Hollandalı Frank Hoogerbeets, A Haber’e konuşmuştu.

7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREMLER OLABİLİR

Hoogerbeets, ”Dün baktığımızda 4.9 oldu bugün baktığımızda ise 5.7 şiddetinde oldu. Bu kesinlikle daha da şiddetlenecek gibi görünüyor. Bir açıdan baktığınızda gerçekten şanslı hissedebiliriz kendimizi, çünkü bu bizim için bir uyarı niteliğinde. Bunu söylemek oldukça güç. Belki önümüzde 6 veya 7 büyüklüğünde depremler olabilir. Ama bu 1 yıl da 10 yıl da alabilir.” dedi.

MANİSA DEPREMİNİN ARDINDAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM!

Manisa’da bugün yaşanan depremin ardından dünyaca ünlü araştırma şirketi Ditrianum dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Ditrianum yaptığı paylaşımda Türkiye’deki depreme dikkat çekti ve artçı sarsıntıların devam edeceğini duyurdu.

Konuyla ilgili dünyaca ünlü araştırma şirketi Ditrianum’dan yapılan açıklamayı sosyal medya üzerinden paylaşan Hoogerbeets bu bilgiyi doğrular nitelikte açıklama yapmıştı. Bu noktada Özellikle Türk vatandaşlardan sık sık kendisine yöneltilen soruları da cevaplayan Hoogerbeets son derece önemli açıklamalarda bulundu. İşte Hoogerbeets’in o açıklamaları ve paylaşımları;

 

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Morlukları İyileştirmek İçin 4 Doğal Çözüm

SON DAKİKA HABER: Manisa deprem ile sallanmaya devam ediyor! Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi