in

PKK’nın kalleş tuzağında şehit olan asker eşi ile 11 aylık oğlu için tören düzenlendi

Hakkari’ de Astsubay eşini ziyaretten dönerken yola tuzaklanan bombanın patlaması sonucu şehit olan Nurcan Karakaya ile 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya için Hakkari Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda tören düzenlendi. Törenin ardından cenazeler Sivas’ a uğurlandı.

Yüksekova’da astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya’nın otomobilinin geçişi sırasında PKK’lı hainler yola tuzakladıkları bombayı patlattı.

Karakaya ile yanındaki 11 aylık bebeği şehit oldu. Hakkari’de tören düzenlendikten sonra anne ve oğlunun naaşları memleketi Sivas’a uğurlandı.

UŞAK’TAN YOLA ÇIKMIŞLARDI

Uşak’tan 11 aylık oğlu Mustafa Bedirhan ile yola çıkan Nurcan Karakaya (25), eşi Jandarma Astsubay Çavuş Serkan Karakaya’yı görmek için Yüksekova’ya geldi.

Üs bölgesinde görevli eşini ziyaret ettikten eve dönen Karakaya ve bebeğinin bulunduğu otomobilin geçişi sırasında bölücü hainler, daha önceden yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi.

Kalleş saldırıda asker eşi Nurcan Karakaya şehit olurken, yanındaki bebeği ağır yaralandı. Bölgeye güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri sevk edilirken geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Yaralı bebek de kaldırıldığı Yüksekova Devlet Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Nurcan Karakaya ile oğlu Mustafa Bedirhan, bugün Otluca Dağ Komando Tugay Komutanlığı’nda düzenlenen törenin ardından memleketleri Sivas’ın Şarkışla ilçesine uğurlandı. Anne ile 11 aylık bebeği ikindi vakti kılınacak namazın ardından toprağa verilecek.

Haberin videosu

———————-

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erkekler neden anlar?

Hastane önünde yürek burkan görüntü