in ,

Meteoroloji’den son dakika hava durumu uyarısı geldi!

 Yeni yılın ilk günü ve resmi tatil olması sebebiyle plan yapan milyonlarca kişi internet üzerinden “Bugün hava durumu nasıl olacak? Kar yağacak mı” gibi soruların cevabını araştırıyor.

Son bir haftadır hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesinin ardından yurdun büyük kesiminde kar yağışları etkili olmaya başladı. İstanbul’da yaşayan ve kar yağışını bekleyen bireyler için Meteoroloji’den son kritik hava rapor değerlendirmesi geldi.

Bu hafta ortasından itibaren yurt genelinde etkili olan kar yağışının İstanbul’a giriş yapacağı belirtildi. Peki bugün hava durumu nasıl olacak? İstanbul’a kar ne zaman yağacak? İşte hava durumuna ilişkin tüm detaylar.

Yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Sivas, Kayseri, Niğde ve Bolu çevrelerinde havanın yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güneyi, Akdeniz ve Ege’nin kıyı kesimleri ile Edirne, Çanakkale, Denizli ve Manisa çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Bu gece saatlerinden itibaren yağışların Aydın’ın kıyı kesimleri, Antalya ve Muğla çevrelerinde yerel olarak kuvvetli yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

İSTANBUL’DA YOĞUN KAR BEKLENİYOR!

Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesinin ardından uzun bir süre sonra İstanbul’da bu hafta sıcaklıklar eksi dereceleri görecek.

Perşembe günü Balkanlar üzerinden gelen yağışlı ve soğuk hava batıdan giriş yapacak ve Cuma günü İstanbul’da beklenen yoğun kar yağışı etkili olacak. Son verilere göre kar yağışının bir kaç gün süreceği tahmin ediliyor.

What do you think?

-1 points
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haberler peş peşe geliyor! Öğrencilere kar tatili

Ağız ve diş sağlığı için dikkat edilmesi gerekenler