in

İşe bisikletle gitmenin yararları

Daha sağlıklı bir hayat için egzersiz yapmanın yararlarını artık herkes biliyor. Ancak yoğun çalışanlar ve egzersiz için vakit bulamayanlara harika bir önerimiz var.

İş yerinize bisikletle gitmeye ne dersiniz? Bu sayede hem sağlıklı hem de hesaplı bir ulaşım şekli yaratmış olursunuz. Peki bu iş nasıl olacak, diyorsanız işte ayrıntılar…

Egzersiz yapmak stresi, anksiyeteyi azaltırkeni vücuda birçok konuda yardımcı olur. Başta iş olmak üzere hayatınızın her alanındaki performansınızı arttırır.

Bisiklete binmek, enerji seviyenizi arttıran bir tecrübedir. Bu sayede, insanların üretkenlik seviyesi de artar. İşiniz de artan performansınızı sizde kısa bir süre içerisinde fark edeceksiniz.

Ayrıca bu alışkanlıktan çevrenizde faydalanacak. İşte işe bisikletle gitmenin faydaları…

Çalışanlar için faydaları

-İşe bisiklet ile gitmek, en eksiksiz fiziksel aktivitelerden biridir. Sağlığınızı korur. Aynı zamanda kardiyovasküler hastalıkları, farklı türdeki kanserleri ve obeziteyi de uzakta tutar.

-Şehir içerisinde bisiklete binenlerin gün içerisinde enerji seviyeleri daha yüksek olur. Bu sayede, iş yerinde üretkenlik halleri de artar.
Bisiklete binmek depresyon ile de mücadele eder. Hem beyninizi uyarır hem de vücudu rahatlatır.

-Bisiklete binmek eksiksiz bir aerobik egzersizidir; kaslar için esneklik ve direnç sağlar. Aynı zamanda trafikten ve sıkışıklıktan genel manada uzakta kalmanız manasına gelir.

Hem sokakta hem de park halinde daha az yer kaplar.

İş yerleri için faydaları

Çalışanların daha sağlıklı bir fiziksel-duygusal ruh halleri olur. Bu sayede, iş yerlerinden ayrılan çalışan sayısı azabilir.  Çalışanlar arası ilişkiler daha iyi bir konuma gelir.

Bisiklet ile varmak istediği noktaya gidenlerin daha iyi bir ruh hali vardır.

Stres ve obeziteyi düşürür

Bisiklete binmenin sağlığa olan yararlarını özetlemek gerekirse:

-Stres, anksiyete ve depresyon ile mücadele eder.
-Obezite ve zihinsel rahatsızlıkların bugünün dünyasındaki en büyük sorunlardan biri olduğu bölgelerden bu durum çok büyük önem arz eder.

İşe bisikletle gitmeniz imkansız olabilir ya da iş yeriniz çok uzaktadır. Böyle bir durumda bisiklete binemeseniz de gün içerisinde eve dönerken yolu uzatabilir, böylelikle daha fazla yürüyüş yapabilirsiniz. Unutmayın, egzersiz için tüm bahaneleri kendimiz yaratırız.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bahar mevsiminde bitki bakımı nasıl olmalı?

Yeni bir eve taşınmadan önce unutmamanız gerekenler