in

İlk buluşmada beden dili ne anlatır?

Bir kişinin beden dilindeki küçük ayrıntılara dikkat etmek karakteri ve niyeti ile ilgili ipuçları verir.

İlk buluşmada karşı tarafın beden dili sormaya çekindiğiniz soruların cevabını verebilir. İlk buluşmada karşı tarafı daha iyi tanımak için ‘İlk buluşmada beden dili ne anlatır?’ sorusunun cevabını sizler için araştırdık.

Sürekli saçlarıyla oynuyorsa

Eğer karşı taraf sürekli savıyla oynuyorsa, düzeltmeye çalışıyorsa sizden hoşlanıyor demektir. Bu davranış size daha güzel görünmek istemesinin sonucudur.

 

Göz kontağı kuruyorsa ve size doğru eğilmişse

İlk buluşmada göz kontağı çok önemlidir. Yumuşak, narin ve dediklerinizle ilgilenen bir bakış sizinle konuşmayı seviyor demektir.

Ayrıca ilk buluşmada karşı taraf hafif size doğru eğiliyorsa size daha yakın olmak istiyor demektir. Yani bu kişi sadece dediklerinize değil karakterinize de ilgi duyuyordur.

 

Kollarını kavuşturuyorsa

Eğer ilk buluşma sırasında karşı taraf kollarını kavuşturuyorsa veya başka bir kapalı duruş sergiliyorsa ters giden bir şeyler var demektir. Sizden çok hoşlanmamış veya yanınızda rahat hissetmiyor olabilir.

Yan yana oturuyorken karşı taraf çantasını aranıza koyuyorsa bu sizden uzaklaşmaya çalıştığını gösterebilir.

 

İlk buluşmada telefonla uğraşmak karşı tarafın sizi ilgi çekici bulmadığını ve buluşmadan sıkıldığını gösterir.

 

Şüpheli davranışlar sergiliyorsa

Çok gizli kapaklı davranmak, sürekli saati kontrol etmek, çalan telefonu iş yerinden arıyorlar diye açmak şüphe uyandırması gereken davranışlar. Bu kişi sizden bir şey saklıyor olabilir.

Örneğin evli olan biri yüzüğünü çıkardığı halde psikolojik olarak yüzük taktığı eli saklamaya çalışmak zorunda hissedebilir.

 

Eski sevgilisinden bahsediyorsa

İlk buluşmada eski sevgililerden konuşmak çok da iyi bir fikir değildir. Karşı taraf eski sevgilisi hakkında iyi veya kötü konuşuyorsa hala o kişiyi düşünüyor olabilir.

İlk buluşmada eski sevgilisiyle ilgili konuşan bir kişi sizinle ilgi duyduğu için değilde ayrılık sonrası yalnız hissettiği veya eski sevgilisini unutmak için kısa süreliğine yeni bir tutku aradığı için buluşuyor olabilir.

 

Sürekli şikayet ediyorsa

İlk buluşmaya geldiğinde yemeklerin tadından, sandalyenin rahatsızlığına kadar bir çok şikayeti olan bir insanla ilişkiye atılmak istemeyebilirsiniz.

Genellikle bu kişiler partnerlerinden çok ilgi bekleyen ve partnerlerini hep eleştiren insanlar olurlar. Bir ilişkiye başladığınızda sizinle ilgili hoşuna gitmeyen özellikleri değiştirmek için sizi zorlayabilirler.

 

Size dokunmak istiyorsa

İlk buluşmada karşı tarafın minik dokunuşları iyiye işarettir. Size ilgi duyduğunu ve hoşlandığını gösterir.

 

Fazla ilgi gösteriyorsa

İlk buluşmanızda karşı taraf size fazla ilgi gösteriyorsa, rahat olup olmadığınızı, üşüyüp üşümediğinizi ve daha bir sürü şeyi sorup iyi hissettiğinizden emin olmaya çalışıyorsa endişeli bir karaktere sahip demektir.

Bu tür davranışların ilk buluşma stresinden düşük özgüvene kadar birçok sebebi olabilir. Bu kişi ilişki içinde sizi memnun etmeye çalışırken farkında olmadan boğucu olabilir.

 

Yürürken bir adım ötenizde duruyorsa

İlk buluşmada karşı tarafın yürürken nerede durduğu size birçok ipucu verebilir. Eğer yürürken yanınızda size yakın durmaya özen gösteriyorsa sizden gerçekten etkilenmiş demektir.

Eğer karşı taraf bir adım önünüzden yürüyorsa sizden çok etkilenmemiş demektir. Ayrıca bir adım önde yürümesi benmerkezci ve hep kendine öncelik veren biri olduğunu gösterebilir.

——————

 

What do you think?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Galaxy S8 bir arabayı yok etti!

Bu yöntemle saatlerce ütü yapmaktan kurtulacaksınız!