in

El Titremesinin Sebepleri

Elleriniz mi titriyor? Çay, kahve taşımak bile kabusunuz haline mi geldi?

Şimdi biraz sakin olmanızda fayda var. Belli hastalıklar, vitaminsel eksiklikler (ki özellikle B vitamini), metobolik hastalıklar gibi sebepler bunun sebebi olabilir.

Bu noktada bir nöroloğa danışmak faydalı olacaktır. Bunun dışında çok alkol tüketimi de mutlak el titreme sebebi olmakta.E zaten bundan uzak durmanız gerektiğini belirtmemize gerek dahi yok.

Haydi o zaman, başka neler sebep olabilir? Kontrol edebileceğimiz maddelere geçelim.

Stres

Biraz sakinleşmeye ne dersin? İşinin, okulunun stresi, büyük toplantılar, gelecek ve geçim kaygısı gibi dertler hepimizde var. Ancak nefes kontrolü ve sakinlik mutlak önemli.

Fazla yorulmak

Zangır zangır titreyen ellerin bir diğer sebebi de fazla yorulmak olabilir. Çok fazla çalışmak, çok fazla koşturmak buna sebep olabilir. Biraz da dinlenmenize vakit ayırın.

Fazla egzersiz

Spor salonları güzel. İyi, hoş, sağlıklı olmanız için muhteşem bir yardımcı güç. Velakin suyunu çıkarıp gereğinden fazla antrenman yapmak ve aşırı yıpranana kadar devam etmek, spor sonrası ellerinizin titremesine sebep olacaktır.

Nikotin

Bu madde de yazı başında bahsettiğimiz alkol gibi, hemen silip atmamız gereken bir madde. Sigara sadece akciğerinizi değil, ellerinizi bile bitirir. Titreyen ellerle sigaraya sarılmak yerine biraz sabır edin, bu dertten komple kurtulun.

Kafein

Gelsin çaylar, gitsin kahveler. Evet, oldukça hoş. Ama her şey sınırında hoş. Kafeinin de bağımlılığı hiç güzel bir şey değil.

Bir maddenin eksikliği sizi titretmemeli. Aralarda kahve almak yerine su da alın, böylelikle bu durumu aşın.

______________

What do you think?

1 point
Upvote Downvote

Total votes: 1

Upvotes: 1

Upvotes percentage: 100.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su içmeniz için 11 hayati nedeniniz var!

İşte erkek bedeninin ihtiyaç duyduğu besinler…