in

Cilt problemlerinden kurtulmak için doğal yöntemler

Yapılan araştırmalara göre 60 milyon insan akne sorunundan şikâyetçi. Yüz problemlerinizden kurtulmak için birçok yol denediniz ancak başarılı olmadıysanız sizin için derlediğimiz bu yararlı ipuçlarını deneyebilirsiniz.

Kırışıklıklar için muz ve bal yöntemi
Muzu bir tatlı kaşığı bal ile ezin. Buna ayrıca yoğurt ve portakal suyu da ekleyebilirsiniz. Karışımı yüzünüze uygulayın 15-20 dakika bekletin. Duruladıktan sonra nemlendirici krem uygulayın.

Akne problemi

Sivilceden kurtulmak için patates suyu kullanın. Sivilcelerinize patates suyunu uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin.

Bol suyla yıkayın. Sivilcelerinizin kuruduğunu göreceksiniz.

Yağlı ciltlere en doğal çözüm

Yağlı bir cildiniz varsa, bir domates, durumun iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Domatesi 1 çay kaşığı şekerle karıştırın yaklaşık 5 dakika bekletin ve sonra yıkayın.

Cildinizin daha az yağlı olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda domatesi yarıya keserek üzerine bir miktar şeker koyup cilt üzerinde gezdirebilirsiniz.

Ciltte meydana gelen tahrişler 

Dişleri temizlemenin yanı sıra diş macununu tahriş olmuş bölgelere uygulamak iyi sonuç almanızı sağlayabilir. Ancak kullanmadan önce reaksiyonunuzu kontrol etmeniz gerekir.

Bunun için yüzünüzün sağlıklı olan yerine biraz diş macunu sürün ve biraz bekleyin. Negatif reaksiyon yoksa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Sıkılaşmış gözenekler için sirke

Yüzdeki gözenekleri azaltmak için elma sirkesini kullanabilirsiniz. Elma sirkesini biraz su ile seyreltin ve cildinize uygulayın 5 dakika bekletin ve su ile yıkayın. Kurumayı önlemek için nemlendirin.

Uyarı: Hassas bir cilde sahipseniz vermiş olduğumuz doğal yöntemleri denemeden önce bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz.

What do you think?

0 points
Upvote Downvote

Total votes: 0

Upvotes: 0

Upvotes percentage: 0.000000%

Downvotes: 0

Downvotes percentage: 0.000000%

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kışa Hazır Oluyoruz: Tazeliğini Koruması İçin Buzluğa Atacağınız 17 Yiyecek

Çölün altında büyük Türk mucizesi!