Babasının Hazırladığı Kahvaltı Yüzünden Hayatını Kaybeden 9 Yaşındaki Minik Kız

Babasının Hazırladığı Kahvaltı Yüzünden Hayatını Kaybeden 9 Yaşındaki Minik Kız

Anne-baba olmak, bir çocuğun sorumluluğunu taşımak kolay değil, bunu zaten bilmeyen yok.

Ama bazen öyle durumlar oluyor ki ebeveynlerin tüm iyi niyetleriyle yaptıkları bile hiç beklenmeyecek kadar kötü sonuçlar doğurabiliyor.

İşte tam da böyle bir durumun en acı örneklerinden biri karşınızda bu kez. Minik kızın başına gelenler, sadece ebeveynlere değil herkese ders olmalı.

Aman diyelim, sağlık bu, ihmale de şakaya da gelmez.

Minik bir kız, babasının hazırladığı pankeki yediği için hayatını kaybetti

babasinin hazirladigi kahvalti yuzunden hayatini kaybeden kiz1

 

İngiltere’de yaşayan bir aile için her şey kahvaltıda başladı. Nainika Tikoo adlı 9 yaşındaki minik kızı için kahvaltı hazırlamaya karar veren baba, pankek pişirdi ve kızıyla birlikte kahvaltı sofrasına oturdu.

Ancak minik kız, daha pankekten birkaç ısırık almıştı ki fenalaştı ve ailesi tarafından hemen hastaneye kaldırıldı.

Hastanedeki müdahalelerin ardından yoğun bakıma kaldırılan minik Nainika, ne yazık ki hayata tutunamadı ve yoğun bakımdaki beşinci gününde hayatını kaybetti.

babasinin hazirladigi kahvalti yuzunden hayatini kaybeden kiz

 

Minik kızın hayatını kaybetme nedeni, tüm ebeveynlerin ders çıkarması gereken bir durum.

Nainika’nın bebekliğinden bu yana, soya, yumurta ve süt ürünleri gibi birçok gıdaya alerjisi olduğunu bilen ailesi bu konuda hep dikkatli olmuşlar ve evlerine kızlarının alerjisi olan hiçbir maddeyi sokmamışlar.

Babanın açıklamasına göre o sabah, yaptığı pankekin içinde de herhangi bir süt ürünü, yumurta ya da soya kullanılmamış. Ancak gelin görün ki baba, kızının daha önce hiç yemediği bir meyve olan böğürtleni hazırladığı kahvaltıda kullanmış.

Minik kızlarının hayatını kaybetmesinin ardından konuşan baba, kızının bebekliğinden bu yana bazı gıdalara karşı alerjisi olduğunu bildiğini ama bu alerjinin ölüme kadar varabileceğini asla tahmin edemeyeceğini söylemiş.

Anne ise olayın ardından şu açıklamaları yapmış:

“Doktor bu duruma neden olan şeyin böğürtlene benzemediğini, süt ürünleriyle ilgili bir durum olabileceğini söyledi. Evde süt ürünü bulundurmuyorduk ve pankekin içinde de süt ürünü yoktu ama bu konudan emin değiliz. Çünkü kullandığımız malzemelerin içine süt ürünü karışmış olabilir. Asıl ölüm nedeni bilinmiyor, kızımız bizi kafamızda birçok soru işaretiyle bırakıp gitti.”

Siz, siz olun, çocuklarınızın, yakınlarınızın, arkadaşlarınızın, kısacası çevrenizdeki insanların bir alerjisi varsa, asla o alerjiyi tetikleyebilecek eylemlerde bulunmayın. Kullandığınız ürünlerin tamamen güvenilir olmasına elinizden geldiğince dikkat edin.